Drupa 2016

W tegorocznej edycji targów DRUPA 2016, przypadającej na okres 31.05-10.06.2016,
na swoje stoiska zapraszają partnerzy handlowi firmy Wolff Trading Sp. z o.o.

Cosmo Films (hala 03, stoisko A31), producent folii BOPP o światowym zasięgu, zaprezentuje termofolie klasy premium marki „LUXOTIQUE”. „LUXOTIQUE” to rodzina nowych, ulepszonych folii do termolaminacji , w skład której wchodzą: VELVET, SCUFF FREE MATT oraz DIGITAL. Portfolio, obejmujące termofolie tej marki, dedykowane jest rynkowi opakowań luksusowych, ale również szerokiemu zastosowaniu w przemyśle graficznym.

LUXOTIQUE VELVET – o zwiększonym efekcie aksamitnego wykończenia powierzchni, dzięki zastosowaniu folii matowej jako podłoża bazowego. Sztandarowy produkt polecany do uszlachetniania opakowań produktów klasy LUX takich, jak: alkohole, perfumy, zegarki oraz biżuteria. Stosowany także do termolaminacji okładek książek, magazynów, broszur, kart menu i innych.

LUXOTIQUE SCUFF FREE MATT – w przeciwieństwie do folii matowej, gwarantuje doskonałą odporność na zarysowania powierzchni, które mogą wystąpić podczas produkcji, transportu lub użytkowania produktu. Matowe wykończenie powierzchni sprawdza się doskonale także w procesie wybiórczego lakierowania UV, hot stampingu i tłoczenia. Oprócz segmentu premium folia znajduje zastosowanie także w opakowaniach klasy standard, np. elektroniki (tel. komórkowe, tablety, power banki, itp.).

LUXOTIQUE DIGITAL – ulepszona wersja folii do termolaminacji wydruków cyfrowych. Gwarantuje doskonałe wiązanie z zadrukowaną powierzchnią pomimo wysokiego stopnia nasycenia tonera. Posiada także świetne właściwości optyczne oraz ochronne. Folia dostępna jest w wersji błyszczącej oraz matowej.

Na stoisku firmy Cosmo Films prezentowane także będą folie do zastosowań specjalnych, np. metalizowane folie izolacyjne dla przemysłu budowlanego
oraz poliestrowe folie stosowane do laminacji kart lojalnościowych, identyfikacyjnych, podarunkowych i aplikacji wymagających parametru doskonałej płaskości, przezroczystości oraz trwałości.

MacDermid Graphics Solutions (hala 05, stoisko A39), światowej klasy ekspert w produkcji najwyższej jakości fotopolimerowych płyt fleksograficznych, przedstawi dwie najnowsze, wykonane w technologii płaskiego punktu: LUX ITP 50 oraz LUX ITP C.

LUX ITP 50, której premiera rynkowa zapowiedziana jest na drugi kwartał 2016 roku, będzie miała mniejszą twardość od płyty LUX ITP 60. Dedykowana jest do zadruku podłoży papierowych, gdzie priorytetem jest krycie aplą.

LUX ITP C, płyta dwuwarstwowa, która dostępna będzie na rynku w czwartym kwartale bieżącego roku, zagwarantuje optymalną równowagę pomiędzy niskim przyrostem punktu, a kryciem gładką aplą.

W marcu bieżącego roku Amerykańskie Stowarzyszenie Fleksografów (FTA) przyznało technologii LUX ITP
Nagrodę Innowacji Technologicznej.

Steinemann Technology AG (hala 01, stoisko B18), dostawca wysokiej klasy linii do lakierowania UV dla segmentu opakowań kartonowych,
druków akcydensowych i etykiet, przedstawi nową maszynę z rodziny DMAX, dedykowaną dla druków małoformatowych o wymiarze do 760×760 mm.

DMAX 76 i 76c – linie do cyfrowego, wybiórczego lakierowania podłoży papierowych oraz kartonowych – dopełniają portfolio produktowe, reprezentowane dotychczas tylko przez wielkoformatową maszynę DMAX 106 dla formatu do 1080 mm x 780 mm. Wszystkie trzy modele maszyn oferują rozdzielczość druku na poziomie 600 dpi, wydajność do 10.000 ark/godzinę oraz pozwalają aplikować powłokę lakierową o grubości od 4 do 50 g/m2 lub opcjonalnie nawet do 100 g/m2, co czyni je bezkonkurencyjnymi na rynku. Stanowią przykład skutecznego połączenia innowacyjności i solidności konstrukcji, przy niskich kosztach eksploatacji.

Vianord Engineering (hala 05, stoisko B25) zaprezentuje system Easy to Plate® w nowej odsłonie, którego premiera rynkowa odbyła się pod koniec 2012 roku. Easy to Plate® ma na celu całkowitą automatyzację procesu produkcji fleksograficznych płyt fotopolimerowych. Największą zaletą tego rozwiązania jest elastyczność modułowej budowy systemu. Easy to Plate® stanowi zespół pojedynczych, niezależnych urządzeń, które można zainstalować w jednej, kompletnej, automatycznej linii od razu lub stopniowo, modernizując system w określonych, dogodnych dla użytkownika ramach czasowych.
Kolejną istotną zaletą tego systemu jest wysoka wydajność produkcyjna. Zaawansowany system zdalnej kontroli, eliminuje konieczność interwencji ze strony jednostki ludzkiej, co przyczynia się do istotnego przyspieszenia procesu produkcji. Zmniejsza się ryzyko uszkodzenia płyty oraz wszelkie niedogodności związane z bezpośrednim kontaktem z rozpuszczalnikiem, co ma pozytywny wpływ na środowisko pracy: istotna redukcja woni wydzielanej przez rozpuszczalnik oraz eliminacja ryzyka jego wycieku.

Frimpeks (hala 03, stoisko B35) główną uwagę zwiedzających będzie kierował między innymi na fleksograficzne farby UV oraz lakiery UV o niskiej migracji.

FAG Graphic Systems (hala 09, stoisko C40), znany na światowym rynku dostawca urządzeń kontrolno-pomiarowych, będzie promował urządzenie FAG Creasy E służące do pomiaru i kontroli wysokości i kształtu fakturowanej powierzchni etykiet, GUIDE PRO z jego nowym oprogramowaniem do wizualizacji w 3D, FAG FLUO do identyfikacji widocznych tylko w ultrafiolecie, fragmentów wydruków wykonanych specjalnymi farbami zabezpieczającymi te wydruki przed sfałszowaniem oraz FAG FLEX3 PRO do pomiaru i monitorowania zmian w druku z powodu problemów mechanicznych płyty, maszyny drukującej lub farby, z oprogramowaniem wzbogaconym o nową funkcję umożliwiającą porównanie punktu na płycie z punktem na wydrukach końcowych.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA STOISKA NASZYCH DOSTAWCÓW